Cestování a výlety, ČR

Hrad Točník a Žebrák

Není to dlouho, co jsme podnikly tento výlet. Je to spíše krátká procházka (cca na hodinu i s focením atd…) a autem je to cca 45 – 55 minut od Prahy. Parkování jsme zde platit nemuseli – z důvodu vládních opatření byl hrad uzavřen, nicméně normálně se za auto platí 50 Kč na den.

Bohužel jsem aplikaci zapnula v půlce kopce na hrad Točník, nicméně parkoviště se nachází v místě ozn. jako cíl 🙂

Po zaparkování jsme se nejprve vydaly na hrad Točník, který se od parkoviště nachází cca 1 km do kopce a jde se po upravené cestě, která je vhodná jak pro rodiny s dětmi, mazlíčky, tak i pro cyklisty. Jak jsem již zmínila tak hrad byl uzavřen, takže bylo možné si ho obejít pouze zvenku. Děti byly asi nejvíce ohromeny medvědy, kteří se necházejí pod hradem a je zde cesta která vede kolem výběhu, kde se nacházejí. Nejsem člověk, který úplně hltá historii hradů, ale na stránkách hradu lze najít vše potřebné.

Po venkovní obhlídce hradu jsme se vydali lesní cestou (značená žlutou a červenou turistickou značkou), která vede z kopce až na silnici. Nedoporučuji po ní jít pokud je mokro, hrozí držkopád – z vlastní zkušenosti – klouže to :D. Není také úplně vhodná pro kočárky. Jakmile se člověk dostaně na silnici, tak stačí sledovat pouze cedule „Hrad Žebrák“, které jsou velmi dobře rozmístěny a snad ani nelze na zříceninu netrefit.

Zřícenina hradu Žebrák pro mne byla zajímavější tím, že byla daleko přístupnější, ačkoliv byla rovněž zavřená. Bylo zde vidět, že se pracuje na částečných opravách. Další informace lze najít na sránkách zříceniny tady.

DohromadyHrad TočníkHrad Žebrák
Celková trasa (cca)3 kmxx
Časová náročnost (cca)1 hxx
Parkovné os. automobil50 Kčxx
Vstupné (základní) 140 Kč 110 Kč80 Kč

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.